-Na cestě za poznáním-

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content

Násobilka pěti (a mnohem více)

Násobilka pěti je jednou z těch nejpoužívanějších a stojí za to se ji naučit pro praktický, každodenní život. Nezdá se vám to? Tak mi prozraďte, kdy naposledy jste se podívali na hodiny a při pohledu velkou rafičku blížící se ke dvojce jste si automaticky neřekli „je deset minut po celé“?

A na hodinách se násobilka pěti také učí nejlépe a s největším praktickým přesahem. Zároveň dává úplný smysl se ji učit ne po desítku, ale po dvanáctku (tak, jak to děláme i u ostatních čísel). 

Názorné pomůcky k násobilce pěti

Vizuální: Nakreslit si dvojitý ciferník, kde budou jak čísla hodin, tak minut, není složité – stačí papír a tužka. Pokud máte z jakéhokoliv důvodu raději úhledný obrázek z pera někoho jiného, nalezla jsem pro vás materiály vhodné k naučení čtení času, připravené k vytisknutí a použití.

Kinestetické: Možná máte doma – stejně jako my – dětské dřevěné hodiny, jež mají vkládací čísla hodin a natištěné počty minut po pěti. Ty kombinují vizuální stránku věci s možností manipulace s čísly. Anebo připište minuty k papírovým parkovacím hodinám s pohyblivými ručičkami, které vozíte v přední přihrádce v autě, a trénovat můžete kdekoliv.

dětské vkládací hodiny násobilka pěti domácí vzdělávání cz

Auditorní: Manžel pro naši dcerku i vaše děti namluvil a graficky ztvárnil video, díky kterému si auditorně založené děti mohou násobilku pěti naposlouchat.  Zde  video naleznete, neváhejte je použít.

Násobilka pěti pro uši i oči

Mnohem více...

…naleznete v nově připravované členské sekci. Po registraci se vám zobrazí k přehrátí další násobilková videa. Postupně do členské sekce přidáváme další a další extra materiály k instantnímu využití pro (nejen domácí) vzdělávání. Věříme, že pomohou při studiu nejen našim dcerkám, ale i vám a vašim dětem.

Krásný den! 🙂

„Žádné lidské zkoumání nemůže být nazváno opravdovou vědou, pokud ho nemůžeme dokázat matematicky.“ Leonardo da Vinci

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on google
0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
en_GBEnglish