-Na cestě za poznáním-

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content

Násobilka tří

Ve facebookové skupině Rodičů dětí s dysfázií se před pár dny diskutovaly nejlepší způsoby, jak naučit děti s diagnózou vývojové dysfázie nejsnáz násobilku. Tipy, které si zúčastnění předávali, mne mile překvapily svou názorností a nápaditostí. Protože s dcerkou s klasickou násobilkou právě začínáme, rozhodla jsem se na toto téma porozhlédnout trochu více. 

První vizuální pomůckou pro zapamatování násobilky, která mne zaujala, je násobilková květina (či kolečko). Na dceři ji zatím odzkoušenou nemám, budu ji testovat zároveň s vámi a ocením vaši zpětnou vazbu  dole v komentářích. 

Násobilková květina

Násobilková květina či kolečko je kapesním pomocníkem pro učení nebo procvičování násobilky kdykoliv a kdekoliv. Vyrobíte si ji za chvilku, ke každé násobilkové řadě jednu. Zalaminování prodlouží trvanlivost, proděrování a pověšení na kroužek či karabinu zvýší pravděpodobnost nerozkutálení se. 

S malou dopomocí (šablonou) ji mohou vyrobit i děti, A to je krok, který bych vřele doporučila. Ze svých studijních let vím, že co jsem si nenapsala a barevně nepodtrhla, to se mi do hlavy nedostalo. Pokud to má vaše dítko stejně, podpořte ho ve vyrábění násobilkových květin (hvězd, koleček… – čehokoli, co lze rozdělit potřebným způsobem).

Dbejte na to, aby vyplňovalo násobilku odprostřed:

  1. Nejprve ať napíše do středu číslo a znak „x“, aby bylo jasné, že se jedná např. o násobilku tří.
  2. Dále ať postupuje ve směru otáčení hodinových ručiček, nahlas si přeříkává jednotlivé násobky a vpisuje do květinových lístků: 3 x 1 = 3, 3 x 2 = 6, 3 x 3 = 9, 3 x 4 = 12…


Barevné pestrosti se meze nekladou, tady nechte děti vyřádit.

Násobilka tří

Prvorozená dcerka, u níž bojujeme s dysfázií, se nám jeví jako auditorní tip: dokáže si hodně zapamatovat, když má opravdu velké množství opakování. Z audioknih, které poslouchá každý den dokola a dokola, zná zpaměti celé pasáže, což jí usnadňuje čtení z knih papírových. Proto manžel po násobilce dvou namluvil i násobilku tří. Doufáme, že také některému z vašich dětí usnadní naučení násobilky zpaměti.

„Nedělejte si starosti ohledně vašich potíží v matematice. Můžu vás ujistit, že ty moje jsou stále větší.“ Albert Einstein

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on google
0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
en_GBEnglish