-Na cestě za poznáním-

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Skládaná papírová srdíčka

Valentýn je dávno za námi, 1. máj zase v nedohlednu. Poskládat však spolu s dětmi během odpolední klidné chvilky papírová srdíčka, vepsat do nich milé vzkazy a rozdat je blízkým i cizí lidem jen tak pro radost – na to je každý den tím pravým.

Ať už vzděláváte své děti doma cíleně, v tak trochu punkovém stylu, úplně unschoolingově, nebo naopak chodí do státní či soukromé školy, tato jednoduchá skládačka je tu pro všechny bez rozdílu. Udělat někomu radost, říct “mám tě rád”, na to je právě nyní ten nejpříhodnější čas.

origami papírová srdíčka výtvarná výchova tvoření

Potřebný materiál

Postačí vám i obyčejný papír do tiskárny a nůžky, kterými z něj ustřihnete čtverec. Popustíte-li vy či děti uzdu své fantazii a ozdobíte papír barevnými malůvkami, vytvoříte origami srdce s jedinečným vzorem.

Jinou možností je zakoupit řemeslné papíry čtvercového formátu. Objevila jsem jedny čirou náhodou v místním Kiku v podobě malého trhacího bločku z 24 různobarevných listů. Pod označením papíry na origami je naleznete v kamenných prodejnách i na e-shopech s výtvarnými potřebami.

Posledním, co se vám bude hodit, je propiska či fixa pro napsání vzkazu dovnitř srdce na nepotištěnou stranu papíru.

Papírová srdíčka pro radost

Zábavné tvoření a krásný den! 🙂

“Láska je tvoření společného, jež není totožné.” Georges Braque

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
1 Komentář
Nejnovější
Nejstarší Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Vašek
Vašek
1 rok před

Díky za inspiraci!