-Na cestě za poznáním-

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Módní přehlídka

Reflektory proťaly tmu barevnými proudy světla. Zazněly první tóny rytmické hudby. Na molo vyzdobené záplavou květů vyšla ladným krokem první modelka. A za ní druhá, třetí, čtvrtá… Přehlídka nejnovější módní kolekce jaro – léto právě začala. K vidění jsou neotřelé kombinace, kterým vládne růžová a modrá. Nejoblíbenějším vzorem tohoto roku jsou ananasy, které najdete na potiscích i flitrových aplikacích. 😀

Domácí módní přehlídka

Míra nepořádku v šuplících s oblečením děvčat dosáhla opět svého vrcholu – je čas na masivní akci! Rozsviťte světla, nechte rozeznít hudbu – módní přehlídka může začít!

Modelky jsou pouze dvě, ale to dnešní módní akci na lesku neubírá. Děvčata navíc zastanou i roli stylistek. Já jsem tu dnes za fotografku, zvukařku, moderátorku, největší fanynku a módní expertku v první řadě.

módní přehlídka domácí vzdělávání cz

K čemu to je dobré?

K odreagování. Hudba a tanec jsou podle mne nejrychlejší cestou, jak se dostat do dobré nálady.

K reorganizaci. Jak jsem zmínila výše, míra chaosu v šuplících s oblečením našich dcerek dosáhla opět míry nevídané. Když jsem je – pod záminkou módní show – přiměla obsah šuplíků vyskládat, vytvořila jsem tak prostor pro opětovné nastolení souladu. Po přehlídce k němu dcerkám dopomohl manžel, který je nadšeným fanouškem skládání oblečení podle Marie Kondo. Win – win výsledek pro všechny zúčastněné. 😎

K objevení oblíbených kousků a barev. Předtím, než se dcerky začaly převlékat, bych tipovala, že se budou bezhlavě převlékat (nebo budou naopak celou akci sabotovat), starší bude vytvářet stylové pestrobarevné outfity a mladší bude věrná své oblíbené růžové a šatičkám. Nestalo se tak. Po nechuti předcházející show a krátkých úvodních zmatcích s převlékáním začaly holky střídat vždy jen část outfitu, takže vzniklo s pár tričky, legínkami a sukýnkami hned 24 různých modelů. (Což bylo cílem – aby našly různé kombinace svých oblíbených kousků oblečení.) Starší dcerka postupně začala vše ladit do růžova a uhlazené elegance. Zato mladší dcerka ze sebe nesundala tmavomodré legíny s ananasem z flitrů, míchala barvy i vzory, použila sukýnku namísto trička a na závěr si na hlavu nasadila tepláky. A ani jedna si na sebe nevzala jeansy!

V každém modelu jsem dcerky vyfotila na telefon a přitom jsem je povzbuzovala, aby se zatvářily tak, jak se v tom vybraném oblečení cítí. A oběma modelkám teď vytvořím jejich lookbook s 24 fotkami. Až zas ráno vstavnou a “nebudou mít co na sebe”, budou moci sáhnout po třech stránkách A4 a vybrat si, jak dnes chtějí vypadat a tedy i se cítit.

K objevení malého, neoblíbeného, nepadnoucího či děravého oblečení. To sice dneska jen tak jednoduše nenahradíme, ale přesto nemusí v šuplíkách zabírat místo – minimálně to děravé a neoblíbené. 

A co dál?

Co však s tím milovaným tričkem či svetrem, ze kterého dítko definitivně vyrostlo, ale odmítá se ho vzdát? Tuto otázku jsem řešila před Vánocemi a podle reakcí našich cácorek jsem přišla na báječné řešení. Jaké? Nechte se zítra překvapit! 🙂

Styl je způsob, jak říct, kdo jste, aniž byste museli mluvit.” Rachel Zoe

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments