-Na cestě za poznáním-

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Násobilka pěti (a mnohem více)

Násobilka pěti je jednou z těch nejpoužívanějších a stojí za to se ji naučit pro praktický, každodenní život. Nezdá se vám to? Tak mi prozraďte, kdy naposledy jste se podívali na hodiny a při pohledu velkou rafičku blížící se ke dvojce jste si automaticky neřekli “je deset minut po celé”?

A na hodinách se násobilka pěti také učí nejlépe a s největším praktickým přesahem. Zároveň dává úplný smysl se ji učit ne po desítku, ale po dvanáctku (tak, jak to děláme i u ostatních čísel). 

Názorné pomůcky k násobilce pěti

Vizuální: Nakreslit si dvojitý ciferník, kde budou jak čísla hodin, tak minut, není složité – stačí papír a tužka. Pokud máte z jakéhokoliv důvodu raději úhledný obrázek z pera někoho jiného, nalezla jsem pro vás materiály vhodné k naučení čtení času, připravené k vytisknutí a použití.

Kinestetické: Možná máte doma – stejně jako my – dětské dřevěné hodiny, jež mají vkládací čísla hodin a natištěné počty minut po pěti. Ty kombinují vizuální stránku věci s možností manipulace s čísly. Anebo připište minuty k papírovým parkovacím hodinám s pohyblivými ručičkami, které vozíte v přední přihrádce v autě, a trénovat můžete kdekoliv.

dětské vkládací hodiny násobilka pěti domácí vzdělávání cz

Auditorní: Manžel pro naši dcerku i vaše děti namluvil a graficky ztvárnil video, díky kterému si auditorně založené děti mohou násobilku pěti naposlouchat.  Zde  video naleznete, neváhejte je použít.

Násobilka pěti pro uši i oči

Mnohem více...

…naleznete v nově připravované členské sekci. Po registraci se vám zobrazí k přehrátí další násobilková videa. Postupně do členské sekce přidáváme další a další extra materiály k instantnímu využití pro (nejen domácí) vzdělávání. Věříme, že pomohou při studiu nejen našim dcerkám, ale i vám a vašim dětem.

Krásný den! 🙂

“Žádné lidské zkoumání nemůže být nazváno opravdovou vědou, pokud ho nemůžeme dokázat matematicky.” Leonardo da Vinci

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments