-Na cestě za poznáním-

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Tvoříme s dětmi: květy z papírových košíčků

Bleší trhy pro mne mají své neopakovatelné, přitažlivé kouzlo neprobádaného. Propadla jsem jim až vcelku nedávno a doposud jsem se jich z důvodů, které jsou nasnadě, nestihla přesytit. Jeden jsem však objevila též v online prostoru a to knižní DobroBlešák, kterého se zavírací doba netýká. Naposledy jsem na něm ulovila mj. útlou knížečku Květy z papíru z edice Zvládnu to sám. Najdete v ní 15 návodů na veselé papírové květy.

Jako první návod k otestování jsem vybrala nástěnnou květinovou dekoraci vyráběnou z materiálu, který jsme měli aktuálně doma – z papírových muffinových košíčků. V knize použitou tavnou pistoli jsem po rychlotestu lepivosti z velké části nahradila lepidlem na papír v tyčince, aby mohly být dcerky při vyrábění plně samostatné. A zmenšila jsem celkovou velikost květu, protože mým cílem nebylo vyrobit největší květinovou dekoraci v celém okrese, ale aby si naše cácorky mohly vyzkoušet něco nového a zdlouhavá, monotónní činnost je neunudila dřív, než budou s dílem hotovy.

Jen co se mi podaří nakoupit krepový papír, vrhneme se na kouzelné sněženky, lilie či růže. Tato knížečka za pár korun je inspirací pro (nejen) malé, tvořivé holky, přímo nabitá.

Dekorativní květy na stěnu z papírových košíčků

Na výrobu dvou větů o průměru cca 27 cm budete potřebovat:

 •  1 tvrdý papír velikosti A3 (použila jsem zadní stranu bloku)
 • dezertní talíř (o průměru 21 cm)
 • tužku
 • nůžky
 • velké a malé papírové košíčky na muffiny (po jednom balení od obou velikostí vystačilo s rezervou na oba květy)
 • lepidlo na papír v tyčince
 • tavnou pistoli s náplní
tvoříme s dětmi květy z papíry domácí vzdělávání cz

Postup:

 1.  Talíř obkreslete 2x na čtvrtku a oba kruhy vystřihněte.
 2. Každý košíček postupně rozplácněte do roviny, z jedné poloviny potřete lepidlem a přilepte na podklad. Začněte z vnějšího okraje podkladového kolečka a postupujte v kruzích do středu. První tři řady tvořte z velkých košíčků, další – vnitřní – pak z malých.
 3. Pokud budou děti nešťastné, že nemají květ pravidelný či stejný jako na obrázku, připomeňte jim, že ani v přírodě nenajdou dva identické květy – a přesto jsou všechny nádherné! Nejde o dokonalost, ale o radost ze společného tvoření.
 4. Na zvýrazněný střed si připravte hrst malých košíčků, které nejprve přehnete napůl a pak ve špičkách prstů zmačkáte do podoby kornoutku.
 5. Do středu téměř hotové květiny naneste tavnou pistolí kroužek z lepidla, do kterého zapícháte kornoutky. Nyný postupujte po spirále ze středu k okraji.
 6. Výslednou květinu si vystavte, zavěste na háček na stěnu či nalepte na dveře – a obdivujte její krásu a dětskou i svou dovednost!

„Především se nauč mít radost. Pravá radost je tím nejdůležitějším v životě.“ Seneca

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments