-Na cestě za poznáním-

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Verše z Bible pro listopad 2021

“To je samý žalm!” glosuje bystře dcerka. A má pravdu. V novém seznamu veršů, které si bude opisovat příští měsíc do deníku, pochází se žalmů celá jedna třetina citací.

Ale začněme hezky od začátku.

Nácvik psaní

Malí prvňáčci se ve škole setkají nejprve se spoustou tzv. uvolňovacích cviků, při kterých nacvičují jednotlivé tahy perem a jeho uvolněné, správné držení. Na to naváží učením se jednotlivých písmen, posléze slabik a slov pomocí opisu: opisují předtištěná psací písmena (slabiky, slova). Třetím stupněm je pak přepis, při kterém již musí zvládnout přepsat tiskací písmena do psací podoby.

K trénování opisu používáme i nyní ve 3. třídě základní školy písanky a to jak pro psací písmo, tak nově i pro písmo tiskací (malé). Diktáty vymýšlíme z hlavy či vzniknou z aktuální potřeby napsat např. nákupní seznam. Ale co s přepisem? Má dcerka přepisovat říkanky? Pohádky? Novinové titulky?

Verš na každý den

Poslední možnost zní dost mimoňsky, že? Kdo by chtěl, aby dítě přepisovalo den co den aktuální hororové titulky? My tedy ne! Ale kde vzít smysluplné texty?

Sáhli jsme po Bibli. Využili jsme našeho každodenního čtení úryvku z evangelia a dcerce jsme ponechali volnost výběru jednoho verše z přečteného. Pak však manžel našel anglické stránky, na nichž jejich autoři nabízeli ucelené tematické měsíční výběry. Ovšem v angličtině, což znamenalo dcerce každý den přeložit, z které knihy verš pochází. A navíc byly některé opravdu dlouhé a naši precizní přepisovatelce začínala umdlévat ručka.

Verše z Bible o naději pro měsíc listopad 2021

Rozhodla jsem se pro dcerku připravit vlastní seznam veršů. Vybrala jsem pro měsíc listopad téma očekávání a naděje. Vyhledala jsem v Bibli verše, které mne oslovovaly. Seřadila jsem je a dala jim formu v grafickém programu. A stiskla tlačítko “tisk”.

Až v pondělí 1. listopadu dcerka ráno vstane, bude na ni čekat její nový “checklist”. Sama jsem zvědavá, jak se jí s ním bude pracovat a především jak se jí bude seznam i jednotlivé verše líbit? 

Nyní již každodenní přepis není pouze o tréninku psaní, ale též o vyhledávání a orientaci v rozsáhlé Knize knih a jemném, přirozeném vstřebávání hodnot, které jsou pro nás jako křesťany důležité.

Pokud také vy toužíte otevřít svou Bibli a najít v ní inspirativní verš plný naděje, stáhněte si bez váhání mé Verše z Bible o naději pro listopad 2021. 🙂

„Jsem přesvědčen, že čím více Bibli rozumíme, tím je krásnější.“ Johann Wolfgang von Goethe

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments