-Na cestě za poznáním-

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Z naší knihovničky: edice Géniové

V loňském roce začala naše knihovnička nabývat na objemu. Knihám totiž po mně propadly i naše děti. Zvlášť tedy starší, sedmiletá dcerka, která již umí číst a nemine den, kdy by neotevřela knihu. 

Díky jedné z letních akcí “1 + 4 knihy zdarma” Knihkupectví Dobrovský jsem objevila edici Géniové, která se dcerkám rychle zalíbila. Každá z knih barvitě popisuje život a dílo jednoho génia svého oboru – Alberta Einsteina, Leonarda da Vinci, Stephena Hawkinga a Pabla Picassa. Pomocí časových os a map zasazuje osobnosti do časových a geografických souvislostí, závěrečný kvíz zas připomene klíčové poznatky získané četbou. Velice zdařilé grafické zpracování a především poutavé ilustrace, které jsou textu rovnocenným spoluhráčem, pozitivní dojem z knih ještě zesilují.

Jane Kent - spisovatelka

Angličanka Jane Kent psaním knih pro děti žije. Z jejího pera vzešly nejen výše jmenované knihy, ale též o Galileo Galilei, Vincentu van Goghovi či Amadeovi Mozartovi. (Věřím, že se brzy dočkají překladu do češtiny i ty a naše děti je budou s nadšením hltat.) Její neknižní vášní jsou psi.

Isabel Muñoz Gutiérrez - ilustrátorka

Pro Španělku Isabel Muñoz Gutiérrez je práce ilustrátorky splněným snem a na jejím díle je to znát. Vystudovala výtvarná umění na univerzitě v Madridu, nyní žije a tvoří na severu Španělska. Její ilustrace, pestrobarevné stejně jako její ateliér, zdobí mnohé dětské knihy.

Nakladatelství White Star

Italské knižní nakladatelství White Star stojí za celou řadou okouzlujících knih nejen pro děti. Zde na blogu jsem již dříve psala o krásném zpracování starověkého eposu Odyssea. Po tomto – pro mne překvapivém – odhalení mám v úmyslu prozkoumat více jejich nabídku. Z tak poutavých knih (pro děti) by se mi italština moha učit dobře. 😎

Edice Géniové je sérií čtivých a vizuálně zajímavých knih pro děti, které dokáží přiblížit danou osobnost i vtáhnout do jejího příběhu. Pětiletá předškolačka ráda naslouchá jejich čtení, sedmiletá druhačka si v nich sama čte a snaží se nakreslit “MonaLízu” propiskou, pastelkami i fixami. 

Pokud toužíte vzbudit v dítěti zájem o některého z géniů, směle sáhněte po knize z edice Géniové, kterou v češtině vydalo nakladatelství Dobrovský.

“Studium bez touhy kazí paměť a neuchovává nic, co přijalo.” Leonardo da Vinci

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments