-Na cestě za poznáním-

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Zpátky v čase vesmírem, oceánem i dějinami

Zpátky v čase se jmenuje edice značky Drobek od Našeho nakladatelství. Leporelové vyřezávané knížky jsou barevné, veselé a hravé. Tak vypadá ta správná naučná literatura pro předškolní a prvostupňové děti, co nepřipomíná učebnice ani z rychlíku.

Vesmír

… aneb Vydej se na nekonečný let galaxiemi! 

V první ze tří knížek se sourozenci Alenka a Olda se svým pejskem Jožkou vydávají prozkoumat vesmír. Začínají pohledem na hvězdnou oblohu. Proletí troposférou, stratosférou, mezosférou i termosférou. Přistanou na Měsíci a obletí Slunce. Zkoumají vnitřní i vnější planety, hvězdy i komety. Letí tak dlouho, až opustí Mléčnou dráhu, naši domovskou galaxii. Dětská fantazie nezná hranic.

Oceán

… aneb Potop se až na dno oceánu!

O prázdninách se Alenka s Oldou a Jožkou vydali k moři. A nebyli by to oni, kdyby se nepokusili prozkoumat nejen pláž, ale celé moře až na jeho nejhlubší dno. Na pláži i v přílivových jezírkách si vystačí s plavkami, lopatkami a síťkami. Korálový útes i podmořský les už vyžadují brýle, ploutve a tlakové láhve s kyslíkem, volné moře se žraloky též pořádnou dávku kuráže. Ke dnu mezi mořské ďasy a vampýrovky hlubinné dopraví děti žlutá ponorka.

Historie

… aneb Prokopej se miliony let časem!

Alenka s Oldou a Jožkou se pokouší prokopat a prohrabat na různých místech naší modré planety co nejhlouběji. Svou cestu napříč časem začnou v Americe na Divokém západě. Zabrousí do Mexica k Aztékům, do Peru k Inkům, do středověké Francie i za Vikingy do Skandinávie. Projdou se po nově budované Velké čínské zdi, zúčastní se prapůvodních olympijských her v Řecku a potkají v pravěku šavlozubého tygra.

Ne, nejedná se u nás o učebnice. Dcerky si ke knížkám sedají po chvilkách samy, společně jimi listují a starší – vášnivá čtenářka – z nich čte mladší. Nevím, zda některá z nich touží stát se astronautkou, jako Alenka? Zaručeně se však obě nemohou dočkat léta a slunných chvilek u vody. Prozatím vytoužená dobroudružství prožívají alespoň zprostředkovaně při čtení a prohlížení knih.

Zakoupit knihy z edice Zpátky v čase můžete aktuálně s výraznou slevou v Knihkupectví Dobrovský. (Tento článek není žádným způsobem sponzorován).

„Mám vášeň učit děti, aby se staly čtenáři. Aby byly s knihou rády, nikoli stresovány. Knihy by neměly odrazovat, měly by být vtipné, vzrušující a nádherné.“ Roald Dahl

 
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments